INFRA Keski-Suomi

INFRA Keski-Suomella on jäsenyrityksiä liki 75. Yritysten yhteenlaskettu liikevaihto on noin 80 miljoonaa euroa. Henkilöstöä yrityksillä on yhteensä 400 ja konekalustoa noin 500 yksikköä.
alert
Et ole kirjautunut Oma INFRAan, kirjautumalla näet lisää tapahtumia, jäsenuutisia ja muuta sisältöä.

Ajankohtaista/ INFRA Keski-Suomi

date 14.11.2024
time
location Radisson Blu Seaside Helsinki + 22 h risteily

Asfaltin Palautepäivät 14.–15.11.2024

Tapahtuma alkaa 14.11. seminaaripäivällä Radisson Blu Seaside hotellissa Helsingissä. Tämän jälkeen jatkamme yhdessäoloa 22 h risteilyllä Tallink Victorialla. Seminaariohjelma jatkuu laineilla vielä 15.11. paluumatkalla.

date 01.11.2024
time
location Sokos Hotelli Torni & Paja-kongressikeskus
price 150 €/hlö (alv 0 %) sisältäen sekä perjantain että lauantain ohjelmat.

INFRA24-tapahtuma ja 70-vuotisjuhla Tampereella 1.–3.11.2024

Rautaista edunvalvontaa jo 70 vuotta! Vuoden huipputapahtuman ilmoittautuminen on nyt auki.

Yhteyshenkilö

Antti Astrén

Toiminnanjohtaja

Hallitus 2024

Jukka Tuominiemi, puheenjohtaja
Maanikkarit Oy
0505709980
tuominiemi@maanikkarit.fi

Ilkka Kemppainen, varapuheenjohtaja
VYK-Infra Oy
0400361489
ilkka.kemppainen@infranelio.fi

Juha Holm
Maansiirto Veljekset Holm Oy
0400642896
juha.e.holm@gmail.com

Erkki Lahtinen
Karkko Oy
0400343525
erkki.lahtinen2022@outlook.com

Tuomo Pynnönen
Maajukka Oy
0407217425
tuomo.pynnonen@maajukka.fi

Hannu Kemppainen
Pihanallet Oy
0405507382
hannu.kemppainen@pihanallet.fi

Juha Mäkinen
Mäkinen Works
0509123222
toimisto@makinenworks.fi

Teemu Huuskonen
Maanrakennus Huuskonen Oy
0400748594
teemu@maanrakennushuuskonen.fi

Tero Haikonen
Maanrakennus Tourunen Oy
0400646343
tero.haikonen@tourunen.fi

Varajäsenet
Kalle Kinnunen, Maarakennus KaMi Oy
Ville-Veikko Viren, Maanrakennus Viren Oy

Materiaalipankki

Tärkeimmät yhteistyökumppanit

  • Fennia
    Johtaja Mikko Huhto, 040 575 1890
    Asiakaspäällikkö Katja Kuntsi, 040 842 9634
    Asiakaspäällikkö Piritta Hämäläinen, 040 739 1905 (yrittäjäpalvelut)
  • Pohjola Vakuutus
    Jyväskylä: Markku Huttunen 040 512 4956, Ilpo Turpeinen 0400 643 332 ja Ville Partala 050 435 3555
    Jämsä: Sami Leino 0400 710 257