Ajankohtaista/ INFRA Pohjois-Karjala

info
Ei tulevia tapahtumia tällä hetkellä.

Yhteyshenkilö

Pekka Lyytikäinen

Toiminnanjohtaja

Hallitus 2022

Jarmo Hirvonen, puheenjohtaja
JPH Maanrakennus Oy
0505838506
jarmo.hirvonen@jph-maanrakennus.fi

Kari Huttunen, varapuheenjohtaja
Maansiirto E. Huttunen Oy
0400 571 515
kari.huttunen@maansiirtohuttunen.fi

Jarmo Karjalainen
Kreate Oy
0400274166
jarmo.karjalainen@kreate.fi

Jari Turunen
Vihertyö Turunen Oy
0500172635
jari.turunen@viherrakenneoy.fi

Janne Huikuri
JH Louhinta Oy
0443658877
jhlouhintaoy@gmail.com

Aki Karttunen
Maanrakennusliike P Karttunen Ky
0400670905
aki.karttunen@maanrakennus.fi

Aki Kuivalainen
Konepalvelu Kuivalainen Oy
050342002
aki.kuivalainen@kuivalainen.fi

Marko Levy
Maansiirto ja Soraliike M.Levy Oy
0400803838
marko.levy@mlevyoy.fi

Sami Kyllönen
SK Kaivu Oy
0407620499
sami.kyllonen@sk-kaivu.fi

Mika Pakarinen
Viestra Oy
0405692888
mika.pakarinen@viestra.fi

Materiaalipankki

Tärkeimmät yhteistyökumppanit

Vakuutusyhtiöt

  • A-Vakuutus/Pohjola
    Myyntijohtaja Viljakainen Jukka, 0400-417493, jukka.viljakainen@pohjola.fi
    Asiakkuuspäällikkö Kokko Henna, Joensuu, 050-5860207, henna.kokko@pohjola.fi
    Asiakkuuspäällikkö Kärkkäinen Sami, Lieksa, Nurmes, 040-6418915, sami.p.karkkainen@pohjola.fi
    Asiakkuuspäällikkö Nissinen Risto, Joensuu, 050-5346803, risto.nissinen@pohjola.fi
    Asiakkuuspäällikkö Oinonen Jussi, Joensuu, 040-5962987, jussi.oinonen@pohjola.fi
    Asiakkuusasiantuntija Kinnunen Jaana, Joensuu, 0102531867, jaana.m.kinnunen@pohjola.fi
  • Fennia
    Yhteyshenkilö Sami Pyykönen p. 010 503 2313

Poltto- ja voiteluaineet:

  • St1
    yhteyshenkilöt:
    Pasi Rissanen p. 0400 100 610
    Teboil,
    yhteyshenkilö Juha Valta p. 0204 700 521
  • Neste Oyj
    Valtteri Valkonen puh. 040 338 0786 valtteri.valkonen@neste.com
  • Lämpöpuisto
    Jari Rusanen p. 020 799 1317

Muut palvelut:

  • Leica Geosystems Oy
    Aluemyyntipäällikkö Olavi Hetemäki, p. 050 579 0768 e. olavi.hetemaki@leica-geosystems.com
  • Vianor Oy
    Paul Puurtinen, puh 050 439 1061
  • Konevuokraamo Vatupassi
    Pamilonkatu 22b, 80100 Joensuu Puh. 013 129 555
    Aarni Voutilainen Aluemyyntipäällikkö 050 362 6194 aarni.voutilainen@vatupassi.fi
    Kari Tanskanen Vuokraamopäällikkö 050 366 1683 kari.tanskanen@vatupassi.fi
    Panu Mustonen Huolto 045 631 2826 panu.mustonen@vatupassi.fi
    Teemu Mäkinen Työmaapalvelupäällikkö 040 594 8953 teemu.makinen@vatupassi.¬fi
  • Geotrim Oy
    Jouni Ojanperä, myynti-insinööri, Trimnet, puh 0207 510 655, email jouni.ojanpera@geotrim.fi
  • Bolt.Works Oy  
    Anne-Paula Mähönen 040 966 5365  anne-paula.mahonen@bolt.works