INFRA Pohjanmaa/Österbotten

INFRA Pohjanmaalla on jäsenyrityksiä noin 120. Yritysten yhteenlaskettu liikevaihto on 200 miljoonaa euroa. Henkilöstöä yrityksillä on yhteensä 900 ja konekalustoa 950 yksikköä. Puolet jäsenyrityksistä on ruotsinkielisiä.
alert
Et ole kirjautunut Oma INFRAan, kirjautumalla näet lisää tapahtumia, jäsenuutisia ja muuta sisältöä.

Ajankohtaista/ INFRA Pohjanmaa/Österbotten

date 13.03.2024
time
location Tampere-talo, Yliopistonkatu 55
price Hinta jäsenille ja kuntien edustajille 380−480 € | Muille 480−580 € | Opiskelijahinta 100 € - kaikkiin hintoihin + alv 24 %

INFRAn ammattipäivät 13.−14.3.2024

Ammattipäivät on uusi tapahtuma, joka niputtaa yhteen INFRAn tutut toimialakohtaamiset. Ilmoittaudu viimeistään tiistaina 20. helmikuuta.

Yhteyshenkilö

Mauritz Knuts

Toiminnanjohtaja - Verksamhetsledare

Hallitus 2024

Pasi Asikainen, puheenjohtaja
Raimo Asikainen Oy
+358 50 0665 293
pasi.asikainen@raimoasikainenoy.fi

Robert Simons, varapuheenjohtaja
Simons Transport Oy Ab │ Simons Infra Oy Ab
+358 40 0563 285
robert.simons@simonstransport.fi

Johan Dahlbacka
Maanrakennus B. Dahlbacka Oy
+358 40 0708 855
johan.dahlbacka@dahlbacka.com

Kaj Hemming
Ab Bröderna Hemming Veljekset Hemming Oy
+358 40 0562 226
kaj.hemming@hemming.fi

Jari Knuuttila
Maanrakennus Jari Knuuttila Oy
+358 40 0366 677
jari.knuuttila@netikka.fi

Tapani Rinta
Maansiirto Veljekset Rinta Oy
+358 40 0660 871
tapani.rinta@veljeksetrinta.fi

Stefan Smeds
Smeds Stefan
+358 50 0163 060
stefansmeds@netikka.fi

Mikael Sparf
Sparal Oy
+358 50 5166 080
mikael.sparf@sparal.fi

Gina Tallqvist
Ab Tallqvist Infra Oy
+358 400 562 290
gina.tallqvist@tallqvist.fi

Timo Mäkipelto
Veljekset Mäkipelto Oy
+358 50 5266 292
myynti@veljeksetmakipelto.fi

Varajäsenet
Jarmo Pahkakangas, Jarmo Pahkakangas & Kumpp Ay
Robert Frostdahl, R & R Frostdahl Ab
Eeli Mäki-Mustapää, Kuortaneen Kaivin Oy
Joni Nikko, Pro Louhinta Oy

Materiaalipankki

Tärkeimmät yhteistyökumppanit

Tärkeimmät yhteistyökumppanit 

Vakuutuspalvelut

FENNIA
Johtaja Jari-Pekka Haverinen, 050 587 7558
Keski-Pohjanmaa
asiakaspäällikkö Pål Friis, 0400 564 240
Pohjanmaa
asiakaspäällikkö Peter Utriainen, 0400 665 386
asiakaspäällikkö Tuomo Yli-Hannuksela, 040 183 4265 (yrittäjäpalvelut)
Etelä-Pohjanmaa
asiakaspäällikkö Timo Vaismaa, 050 374 2980
asiakaspäällikkö Tuomo Yli-Hannuksela, 040 183 4265 (yrittäjäpalvelut)

Öljy-yhtiöt

ST1 OY
Jarno Karhu  puh. 040 502 8912
jarno.karhu@st1.com

Infra- ja maarakentamisen tuotteet

GEOTRIM OY
Jouni Ojanperä 040 6730 604 tai 0207 510 655 jouni.ojanpera@geotrim.fi

LEICA GEOSYSTEMS OY
Jukka Hynnä 040 673 9062

Kone- ja kalustovuokraamopalvelut

RAMIRENT FINLAND OY
Pertti Huhtala 040 648 6565

WASA TRADE OY
Jukka Korpitie 050 532 2953
Vaasa, Närpiö, Helsinki

CRAMO FINLAND OY
Esa Heikkilä 040 679 0448
esa.heikkila@cramo.com