Ajankohtaista/ INFRA Pohjanmaa/Österbotten

info
Ei tulevia tapahtumia tällä hetkellä.

Yhteyshenkilö

VT Jukka Annevirta

Toiminnanjohtaja - Verksamhetsledare

Hallitus 2022

Pasi Asikainen, puheenjohtaja
Raimo Asikainen Oy
+358 50 0665 293
pasi.asikainen@raimoasikainenoy.fi

Robert Simons, varapuheenjohtaja
Simons Transport Oy Ab │ Simons Infra Oy Ab
+358 40 0563 285
robert.simons@simonstransport.fi

Johan Dahlbacka
Maanrakennus B. Dahlbacka Oy
+358 40 0708 855
johan.dahlbacka@dahlbacka.com

Kaj Hemming
Ab Bröderna Hemming Veljekset Hemming Oy
+358 40 0562 226
kaj.hemming@hemming.fi

Jari Knuuttila
Maanrakennus Jari Knuuttila Oy
+358 40 0366 677
jari.knuuttila@netikka.fi

Tapani Rinta
Maansiirto Veljekset Rinta Oy
+358 40 0660 871
tapani.rinta@veljeksetrinta.fi

Matts Sjöblom
Sjöblom Infra Ab Oy
+358 50 0560 527
matts@sjoblominfra.fi

Stefan Smeds
Smeds Stefan
+358 50 0163 060
stefansmeds@netikka.fi

Mikael Sparf
Sparal Oy
+358 50 5166 080
mikael.sparf@sparal.fi

Mikael Tallqvist
Ab Tallqvist Infra Oy
+358 40 0561 733
mikael@tallqvist.fi

Jarmo Pahkakangas, varajäsen
Jarmo Pahkakangas & Kumpp Ay
+358 40 0264 055
jarmo.pahkakangas@multi.fi

Markku Yliaho, varajäsen
M. Yliaho Oy
+358 40 0661 332
markku.yliaho@louhintatyo.inet.fi

Materiaalipankki

Tärkeimmät yhteistyökumppanit

Tärkeimmät yhteistyökumppanit 

Vakuutuspalvelut

FENNIA
Johtaja Jari-Pekka Haverinen, 050 587 7558
Keski-Pohjanmaa
asiakaspäällikkö Pål Friis, 0400 564 240
Pohjanmaa
asiakaspäällikkö Peter Utriainen, 0400 665 386
asiakaspäällikkö Tuomo Yli-Hannuksela, 040 183 4265 (yrittäjäpalvelut)
Etelä-Pohjanmaa
asiakaspäällikkö Timo Vaismaa, 050 374 2980
asiakaspäällikkö Tuomo Yli-Hannuksela, 040 183 4265 (yrittäjäpalvelut)

A-VAKUUTUS (osa OP-Pohjolaa)
Hannah Malkamäki 040 725 0346

ILMARINEN

Öljy-yhtiöt

TEBOIL
Susanne Högfors-Erola, puh. 040 351 3401
Susan.Hogfors-Eerola@teboil.fi

ST1 OY
Markus Lundgren 044 593 0316, 050 568 5589

Infra- ja maarakentamisen tuotteet

GEOTRIM OY
Jouni Ojanperä 040 6730 604 tai 0207 510 655 jouni.ojanpera@geotrim.fi

LEICA GEOSYSTEMS OY
Jukka Hynnä 040 673 9062

MELTEX OY
Jaakko Kontio 020 777 0014
Pertti Saari 020 777 0156

Kone- ja kalustovuokraamopalvelut

RAMIRENT FINLAND OY
Pertti Huhtala 040 648 6565

WASA TRADE OY
Jukka Korpitie 050 532 2953
Vaasa, Närpiö, Helsinki

Liikennemerkit ja opasteet

KASKEA GROUP

LIIKENNETUOTTEET OY

Hydrauliikka ja varaosat  

VUORENMAA YHTIÖT OY
Myllärinkatu 21, 65100 Vaasa

LAKEUDEN HYDRO Oy
Simo Kari puh. 040 565  1126
Markus Rokala 040 516 6425 

Työvaatteet ja mainostekstiilit

KIVISALO Oy
Terho Kivisalo  0400 390 563 

Kaasutyötarvikkeita, hitsaustarvikkeet

WOIKOSKI OY AB