INFRA Länsi-Suomi

INFRA Länsi-Suomen 240 jäsenyrityksestä viidesosa on yhden koneen yrittäjiä, jotka itse ajavat konetta. Urakointiliikkeitä on yli 140. Yritysten yhteenlaskettu liikevaihto on yli 400 miljoonaa euroa. Henkilöstöä yrityksillä on noin 1 570 ja konekalustoa yli 1800 yksikköä.
alert
Et ole kirjautunut Oma INFRAan, kirjautumalla näet lisää tapahtumia, jäsenuutisia ja muuta sisältöä.

Ajankohtaista/ INFRA Länsi-Suomi

date 14.11.2024
time
location Radisson Blu Seaside Helsinki & 22 h risteily

Asfaltin Palautepäivät 14.–15.11.2024

Tapahtuma alkaa 14.11. seminaaripäivällä Radisson Blu Seaside hotellissa Helsingissä. Tämän jälkeen jatkamme yhdessäoloa 22 tunnin risteilyllä Tallink Victorialla. Seminaariohjelma jatkuu laineilla vielä paluumatkalla 15.11. Seminaarin koko ohjelma julkaistaan syksyllä.

date 01.11.2024
time
location Sokos Hotelli Torni & Paja-kongressikeskus
price 150 €/hlö (alv 0 %) sisältäen sekä perjantain että lauantain ohjelmat.

INFRA24-tapahtuma ja 70-vuotisjuhla Tampereella 1.–3.11.2024

Rautaista edunvalvontaa jo 70 vuotta. Ilmoittaudu huipputapahtumaan heti!

date 20.07.2024
time
location Turku

INFRA Länsi-Suomi Rudolfina lounasristeily 2024

Suuret purjelaivat palaavat Turkuun, ja me olemme valmiina vierailemaan tapahtumassa.

Yhteyshenkilöt

Satu Alajärvi

Toiminnanjohtaja

Hanna Johansson

Assistentti

Hallitus 2024

Marko Pakarinen, puheenjohtaja
Meri-Porin Kuormaus Oy
050 531 5060
marko.pakarinen@meriporinkuormaus.fi

Keijo Montonen, varapuheenjohtaja
Turun Siirtomurske Oy
0400 532 831
keijo.montonen@turunsiirtomurske.fi

Niko Kotiniemi
Porin Maastotyö Oy
0400 620 869
niko.kotiniemi@maastotyo.fi

Janne Laamanen
Tmi Janne Laamanen
040 730 3590
tmijasso@gmail.com

Harri Nylund
Maanrakennus ja Kuljetus Nylund Oy
0400 822 132
harri.nylund@nylundoy.com

Janne Schmandt
Turun Maanrakentajat Oy
040 583 4158
janne.schmandt@turunmaanrakentajat.fi

Jani Suhonen
Rauman Kaivin Oy
0400 452 271
jani.suhonen@raumankaivin.fi

Petri Vainio
Rakenneverkko Oy
040 704 9525
petri.vainio@rakenneverkko.fi

Pekka Vepsä
Lännen Alituspalvelu Oy
0400 593 928
lannenalitus@lannenalitus.com

Tomi Vähätalo
Maanrakennusliike Vähätalo Oy
0500 524 686
tomi@vahatalo.net

Markku Etelätalo, varajäsen
Länsinostot Oy
050 591 3232
markku.etelatalo@lansinostot.fi

Samu Kummala, varajäsen
Kaivuuliike Kummala & Kumpp. Oy
040 745 6452
samu.kummala@kaivuuliikekummala.fi

Materiaalipankki

Tärkeimmät yhteistyökumppanit

  • Fennia
    Johtaja Mikko Huhto, 040 575 1890
    Varsinais-Suomi
    asiakaspäällikkö Juho Heinonen, 040 626 5868
    asiakaspäällikkö Marianne Rantanen, 040 670 6643 (yrittäjäpalvelut)
    Satakunta
    asiakaspäällikkö Juho Heinonen, 040 626 5868
    asiakaspäällikkö Kirsi Karvinen, 040 671 6575 (yrittäjäpalvelut)
  • Geotrim Oy
    020 751 0609, juho.koskenpaa(a)geotrim.fi
  • Leica Geosystems Oy
    040 7513 202, jani.riihiluoma(a)leica-geosystems.fi
  • Neste Oyj
    Uudet tarjouspyynnöt  tarjouspyynto@neste.com ja Tilaukset Oma Neste -palvelun kautta tai soittamalla asiakaspalveluun p. 0200 11311 (arkisin 8:00-16:00).
    Muissa asioissa ole yhteydessä joko nimettyyn asiakkuuspäällikköön tai asiakaspalveluumme.
  • Pohjola Vakuutus Oy
    Alueelliset yhteystiedot Löydät täältä
  • S Business
    Alueelliset yhteystiedot Löydät täältä
  • ST1
    050 500 3006, pertti.salo(a)st1.com
  • Tulityökoulutus
    0400 164 600, teppo.suominen(a)tulityokoulutus.fi
  • Öljycenter
    050 479 5731, peter.lumme(a)oljycenter.fi