Ajankohtaista/ INFRA Pohjois-Savo

info
Ei tulevia tapahtumia tällä hetkellä.

Yhteyshenkilö

Pekka Lyytikäinen

Toiminnanjohtaja

Hallitus 2022

Kari Vikelä, puheenjohtaja
Siilin Maansiirtopalvelu Ky
0400576466
vikela.kari@dnainternet.net

Kari Martikainen, varapuheenjohtaja
Maanrakennus Martikainen Oy
0400277683
kari@maanrakennusmartikainen.fi

Paavo Ikäheimo
Urakoitsija Paavo Ikäheimo
0407087834
paavo.ikaheimo@hotmail.com

Ari Jaakkonen
Oteran Oy
0503428429
ari.jaakkonen@oteran.fi

Matti Honkonen
GRK Road Oy
0500599134
matti.honkonen@grk.fi

Risto Huttunen
Kuopion Kallio- ja Maanrakentajat Oy
0443683801
risto.huttunen@kkmr.com

Arto Niskanen
L.Niskanen Ky
0405346195
l.niskanen@co.inet.fi

Heikki Turtiainen
Savon Kuljetus Oy
0447272620
heikki.turtiainen@savonkuljetus.fi

Pasi Ikola
Torssosen Murskaus Oy
0400677065
pasi.ikola@soraliikeikola.fi

Reijo Savolainen
Dispensa Oy
0400373930
retunkone@gmail.com

Materiaalipankki

Tärkeimmät yhteistyökumppanit

Vakuutusalan tuotteet ja palvelut:

  • A-Vakuutus/Pohjola
    Myyntijohtaja Viljakainen Jukka, Kuopio, 0400-417493, jukka.viljakainen@pohjola.fi
    Asiakkuuspäällikkö Ruotsalainen Katriina, Kuopio, Varkaus, 050-3270323, katriina.ruotsalainen@pohjola.fi
    Asiakkuuspäällikkö Pietiläinen Jarkko, Kuopio, Varkaus, 040-5379164, jarkko.pietilainen@pohjola.fi
    Asiakkuuspäällikkö Pulkkinen Eero, Kuopio, 0400-417496, eero.pulkkinen@pohjola.fi
    Asiakkuuspäällikkö Karhu Jani, Kuopio, Iisalmi, 040-5831223, jani.karhu@pohjola.fi
    Asiakkuuspäällikkö Järvinen Timo, Kuopio, Varkaus, 050-5165201, timo.jarvinen@pohjola.fi
    Asiakkuuspäällikkö Tiihonen Jarkko, Kuopio, Iisalmi, 040-3500966, jarkko.tiihonen@pohjola.fi
    Asiakkuusasiantuntija Juntunen Anne, Kuopio, 0102530794, anne.juntunen@pohjola.fi
    Asiakkuusasiantuntija Kolari Tiina, Varkaus, 0102531068, tiina.kolari@pohjola.fi

  • Fennia
    Johtaja Jari-Pekka Haverinen, puh. 050 587 7558
    Asiakaspäällikkö Jukka Salmi puh. 0400 336 642
    Asiakaspäällikkö Antti Jaatinen puh. 044 549 5698
    Asiakaspäällikkö Jukka Nevalainen puh. 040 484 1122 (yrittäjäpalvelut)

Poltto- ja voiteluaineet:

  • Teboil
    yhteyshenkilö Juha Valta p. 0204 700 521
  • Lämpöpuisto
    Jari Rusanen p. 020 799 1317
  • ST1
    Pasi Rissanen p. 0400 100 610
  • Neste Oyj
    Thomas Ekholm, asiakkuuspäällikkö, p. 040 3380 786, thomas.ekholm@neste.com

Muut palvelut:

  • Leica Geosystems Oy
    Aluemyyntipäällikkö Olavi Hetemäki p. 050 579 0768 e. olavi.hetemaki@leica-geosystems.com
  • Vianor Oy
    Paul Puurtinen, puh 050 439 1061
  • Konevuokraamo Vatupassi
    Kartanonkatu 9, 70780 Kuopio Puh. 017 282 8925
    Juha Komulainen Aluemyyntipäällikkö 050 581 5838 juha.komulainen@vatupassi.fi
    Jukka Karvinen Vuokraamopäällikkö 045 7750 1073 jukka.karvinen@vatupassi.fi
    Marko Pirinen Huolto 045 7881 6269 marko.pirinen@vatupassi.fi
    Teemu Mäkinen Työmaapalvelupäällikkö 040 594 8953 teemu.makinen@vatupassi.fi
  • Geotrim Oy
    Jouni Ojanperä, myynti-insinööri, Trimnet,
    puh 0207 510 655, email jouni.ojanpera@geotrim.fi
  • KIHO Oy