Ajankohtaista/ INFRA Pohjoinen

info
Ei tulevia tapahtumia tällä hetkellä.

Yhteyshenkilö

Olli Airaksinen

Toiminnanjohtaja

Hallitus 2022

Ahti Alamäki, puheenjohtaja
Maanrakennus Alamäki Oy
0400694886
ahti.alamaki@mra.fi

Olavi Järvenpää, 1. varapuheenjohtaja
VRJ Group
0400682428
olavi.jarvenpaa@vrj.fi

Seppo Hyvönen, 2. varapuheenjohtaja
Koneurakointi Veljekset Hyvönen Oy
0407033860
kuntta.kepulainen@gmail.com

Jaakko Uunila, 3. varapuheenjohtaja
Uunila Oy
0400707032
uunila@uunila.com

Jussi Tuohino
Alltime Oy
0400292800
jussi.tuohino@alltime.fi

Kari Takalahti
O Takalahti Oy
0400910852
kari.takalahti@live.com

Juho Säävälä
Säävälät Oy
0408427214
posti@saavalat.fi

Harri Posti
HV-Maarakennus Oy
0400694286
harri.posti@hvm.fi

Petri Alatalo
Arctic Infra Oy
0408644966
petri.alatalo@arcticinfra.fi

Kari Karjalainen
Veljekset Karjalainen Oy
0405593857
kari.karjalainen@vkarjalainen.inet.fi

Tuomo Kemppe
Maansiirtoliike Kemppe Oy
0400690831
toimisto@mslkemppe.fi

Vesa Korhonen
Kainuun Kuormamestarit Oy
0400388022
info@kainuunkuormamestarit.fi

Anne Pyykkönen
Pyykkönen- Yhtiöt Oy
08871888
anne.pyykkonen@mrl.pyykkonen.com

Jan-Markus Tolonen
Maarakennus JanKone Oy
0500382100
toimisto@jankone.fi

Jukka Juola
Skarta Finland Oy
0400586010
jukka.juola@skarta.fi

Tapio Maijala
T Maijala Oy
0400383876
tapio.maijala@pp.inet.fi

Antti Niskakoski
KNK Networks Oy
020693150
toimisto@knk-networks.fi

Pertti Hyytinen
APPH Yhtymä Oy
0400181982
pertti.hyytinen@apph.fi

Sami Isola
Isape Oy
0405517011
sami.isola@isape.fi

Materiaalipankki

Tärkeimmät yhteistyökumppanit

  • Fennia
    asiakaspäällikkö Asko Määttä, puh. 0400 681 915/Oulu
    asiakaspäällikkö Asko Määttä, puh. 0400 681 915/Kajaani
    asiakaspäällikkö Jenni Tervonen, puh. 050 341 0908/Kajaani
    asiakaspäällikkö Ari Vattulainen, puh. 0400 698 584/Rovaniemi
  • A-Vakuutus
    asiakkuuspäällikkö Markku Erholz, puh. 040 648 2747/Oulu
    asiakkuuspäällikkö Juha Hoikka, puh. 040 546 4230/Kemi
    asiakkuuspäällikkö Johannes Mäkikallio, puh. 040 504 1798/Oulu
    asiakkuuspäällikkö Jani Köngäs, puh. 040 350 1182/Rovaniemi
    asiakkuuspäällikkö Juha Maijala, puh. 040 865 6015/Oulu
    asiakkuuspäällikkö Jukka Toivo, puh. 050 597 0835/Ylivieska
    asiakkuuspäällikkö Pekka Saarinen, puh. 040 647 7481/Rovaniemi
    asiakkuuspäällikkö Timo Kilpeläinen, puh. 050 449 9338/Kajaani
    asiakkuuspäällikkö Mikko Karjalainen, puh. 040 480 7840/Kajaani
  • Teboil Oy
    Teboilin sopimusasiakkaana
    hyödyt maan kattavimmista kokonaispalveluista koneyrittäjälle ja ammattiliikenteelle! D-kortilla käytettävissäsi on 450 sopimushintaista tankkauspaikkaa, yli 210 ammattiliikenteen D-automaattia, maan laajin kortittoman tankkauksen ja AdBlue®-urealiuoksen tankkausverkosto.

    Teboil Moottoripolttoöljyn(EN590) voit tilata 24 h maksuttomasta tilausnumerosta 0800 183 301 tai tankata D-kortilla yli 180 D-automaatilta kautta maan. Huom. Emme peri erillisiä pudotuslisiä säiliötoimituksissa emmekä tilinhoitomaksuja D-korteissa. Teboil-voiteluaineiden laaja valikoima kattaa sekä ajoneuvojen että teollisuuden voitelutarpeet. Innovatiivinen tuotekehitys ja yli 50 vuoden valmistuskokemus takaavat parhaat voiteluominaisuudet vaativimmissakin olosuhteissa. Tutustu Teboil Heavy Duty sivustoomme.

    Yhteyshenkilösi Jukka Pakaslahti 040 566 3265.
  • St1
    Asko Virtasalo 040 740 3197
    Kimmo Virtasalo 040 718 5146
    Asko Kärjä 050 560 2446 (Kalajoki – Kokkola alue )
  • Neste Markkinointi Oy
    Janne Karjalainen 050 458 5514
    Pentti Lempinen 050 458 5503
  • Leica Geosystems Oy
    Palvelumyyjä Jaana Ritvanen 040 831 3423 jaana.ritvanen@leica-geosystems.com HxGN Smartnet palveluiden myynti