INFRA Kaakkois-Suomi

INFRA Kaakkois-Suomella on jäsenyrityksiä noin 180. Yritysten yhteenlaskettu liikevaihto on 140 miljoonaa euroa. Henkilöstöä yrityksillä on yhteensä 800 ja konekalustoa 800 yksikköä.
alert
Et ole kirjautunut Oma INFRAan, kirjautumalla näet lisää tapahtumia, jäsenuutisia ja muuta sisältöä.

Ajankohtaista/ INFRA Kaakkois-Suomi

date 13.03.2024
time
location Tampere-talo, Yliopistonkatu 55
price Hinta jäsenille ja kuntien edustajille 380−480 € | Muille 480−580 € | Opiskelijahinta 100 € - kaikkiin hintoihin + alv 24 %

INFRAn ammattipäivät 13.−14.3.2024

Ammattipäivät on uusi tapahtuma, joka niputtaa yhteen INFRAn tutut toimialakohtaamiset. Ilmoittaudu viimeistään tiistaina 20. helmikuuta.

Yhteyshenkilö

Tuukka Liukko

Toiminnanjohtaja

Hallitus 2024

Jouni Terävä, puheenjohtaja
Kaivu ja Kuljetus Terävä Oy
0440658003
kaivujakuljetus@teravaoy.fi

Markus Loikala, varapuheenjohtaja
Terra Infra Oy
0405643790
markus.loikala@terrainfra.fi

Juha Tukiainen
JT Upkeep Oy
050561 5356
jussi.tukiainen@kolumbus.fi

Mauri Suortti
Maanrakennus Suortti Oy
0400252263
mauri.suortti@maanrakennussuortti.fi

Vesa Kesäniemi
VKK-Rakennuspalvelut Ky
0405613283
vesa.kesaniemi@vkkrakennuspalvelut.fi

Timo Nissinen
Kuljetus- ja Kuormausliike Nissinen Oy
0400652708
timo.nissinen@kknoy.fi

Juha-Pekka Kotilainen
Vesihuoltotekniikka Kotilainen Oy
0503404999
jpk@vht.fi

Aki Hyötyläinen
Maarakennus Talpa Oy
0505170929
aki.hyotylainen@talpa.fi

Vesa Hellman
Ukonhauta Oy
0505958981
vesa.hellman@ukonhauta.fi

Petri Liljander
Metsä- ja konetyöt Liljander Oy
0400 657 890
petri.liljander@koumet.fi

Varajäsen
Heikki Lustig, Elimäen Huoltopalvelu Ky
Kimmo Siltovuori, Pihapuu Siltovuori Oy

Materiaalipankki

Tärkeimmät yhteistyökumppanit

Vakuutuspalvelut

Fennia

Johtaja Jukka Hyvärinen, p. 050 355 2245
Etelä-Savo ja Etelä-Karjala
Asiakaspäällikkö Olli Halonen, p. 045 663 9336
Asiakaspäällikkö Aki Grönfors, p. 040 149 5315
Asiakaspäällikkö Tomi Lantta, p. 040 831 9842 (yrittäjäpalvelut)
Asiakaspäällikkö Tiina Närkki, p. 040 647 7261 (yrittäjäpalvelut)
Kymenlaakso
Asiakaspäällikkö Olli Halonen, p. 045 663 9336
Asiakaspäällikkö Aki Grönfors, p. 040 149 5315
Asiakaspäällikkö Tiina Närkki, p. 040 647 7261 (yrittäjäpalvelut)
Kaakkois-Suomi
Asiakaspäällikkö Olli Halonen, p. 045 663 9336
Asiakaspäällikkö Aki Grönfors, p. 040 149 5315
Asiakaspäällikkö Eija Sihvonen, p. 040 196 3803 (yrittäjäpalvelut)

A-Vakuutus/Pohjola

  • Lappeenranta ja Imatra: Asiakkuuspäällikkö Lilja Magnus, 010 253 0005
    Asiakkuuspäällikkö Vuononvirta Anna 010 253 1516

  • Kotka: Asiakkuuspäällikkö Haapaniemi Marika 010 253 4041
    Asiakkuuspäällikkö Karell Keijo 010 253 0618
  • Kouvola: Asiakkuuspäällikkö Honkaselkä Tiia 010 253 2611

  • Mikkeli ja Savonlinna: Asiakkuuspäällikkö Sinisalo Aki 010 253 0691
    Asiakkuuspäällikkö Urpilainen Auvo 010 253 1455

  • Pieksämäki: Asiakkuuspäällikkö Helminen Jukka 010 253 2294

     sähköpostit etunimi.sukunimi(at)pohjola.fi

Öljy-yhtiöt

Oy Teboil Ab
Kymenlaakso
: Aluemyyntipäällikkö Juha Närhi, puh. 0400 433 761, juha.narhi(a)teboil.fi
Etelä-Savo, Etelä-Karjala: Aluemyyntipäällikkö Juha Valta, puh. 0400 673 852, juha.valta(a)teboil.fi
Tilaukset p. 0800 183 301

Neste Oyj
Asiakkuuspäällikkö Thomas Ekholm, p. 040 338 0786, thomas.ekholm(a)neste.com
Sähköpostitse tilaukset osoitteeseen polttonesteet@neste.com / voiteluaineet@neste.com
Tilaa säiliötoimitukset / voiteluaineet Oma Neste -palvelun kautta. Rekisteröidy ensin palveluun, jotta saatte tuotteet ja omat sopimushinnat näkyviin Oma Neste palvelussa:
REKISTERÖIDY OMA NESTE PALVELUN KÄYTTÄJÄKSI TÄSTÄ
Tilaukset saatte helposti hoidettua meidän asiakaspalvelun kautta arkisin numerosta 0200 11311 (arkisin 08:00-16:00).

St1 Oy
Riina Jokivuori, p. 040 515 5550 riina.jokivuori@st1.com 

Lämpöpuisto
Yritysmyynti Itä- ja Kaakkois-Suomi Jari Rusanen p. 040 749 9830, jari.rusanen(a)lampopuisto.fi

Infra- ja maarakentamisen tuotteet/palvelut

Leica Geosystems Oy
Simon Vuori p. 040 751 6202, Jani Riihiluoma p. 040 751 3202, HxGN Smartnet palveluiden myynti,  etunimi.sukunimi(a)leica-geosystems.com

Geotrim Oy
Jouni Ojanperä, myynti-insinööri, Trimnet, p. 0207 510 655, jouni.ojanpera(a)geotrim.fi


Elpac Oy
Juha Punkkinen, aluemyyntipäällikkö, 050 329 6442, juha.punkkinen(a)elpac.fi
Elias Värri, aluemyyjä, 050 477 4840, elias.varri(a)elpac.fi

Intrum Justitia Oy
Perintäneuvottelijat Helsinki 09-229 111 | Tampere 03-315 111

Muut

Mehiläinen
Mehiläinen tarjoaa INFRA Kaakkois-Suomi ry:n jäsenyrityksille infratoimialan tarpeisiin mietityt laadukkaat ja kattavat työterveyspalvelut. Mehiläisen valtakunnallisen toimipisteverkoston lisäksi  käytössänne ovat myös Mehiläisen Digitaalisen työterveysaseman palvelut 24/7. Kartoitetaan yhdessä teidän yrityksellenne parhaiten sopivat työterveyspalvelut!
Yhteyshenkilösi on: aluemyyntipäällikkö Marika Hinno, marika.hinno@mehilainen.fi , 040 125 2333

S-Business
Etelä-Savo: Janne Larinen 040 770 4362, janne.larinen@sok.fi
Kymenlaakso: Sara Laamanen, 050 400 8744, sara.laamanen@sok.fi
Etelä-Karjala: Tapani Tanhuanpää, 050 300 0473, tapani.tanhuanpaa@sok.fi

Työvaatteet
VTR Workwear Center (Lappeenranta), Saija Lyijynen, 050 518 8693, saija.lyijynen (at)vtr-workwear.fi